Kreml zabrał głos ws. spotkania Putina z Poroszenką

Jak poinformował dziś rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, prezydent Rosji Władimir Putin na razie nie ma w swoim harmonogramie kolejnego spotkania z prezydentem Ukrainy Petro Poroszenką.

Putin i Proszenko spotkali się we wtorek w Mińsku. Niektóre media w Moskwie podawały, że wkrótce może dojść do ich kolejnego spotkania, a jako jedno z miejsc rozmów wymieniały Paryż.  

Reklama

Z kolei rosyjski minister przemysłu i handlu Danis Manturow oświadczył, że rząd Federacji Rosyjskiej nie zamierza w jakikolwiek sposób reagować na dzisiejsze wystąpienie premiera Ukrainy Arsenija Jaceniuka, w którym ten zwrócił się do Zachodu o zamrożenie znajdujących się tam rosyjskich aktywów do czasu wyprowadzenia przez Rosję swych wojsk i sprzętu z Ukrainy.

- Sankcje nie przyniosły żadnych rezultatów. W takich okolicznościach należy zamrozić rosyjskie aktywa i finanse do czasu wyprowadzenia z Ukrainy rosyjskich sił zbrojnych, sprzętu i agentury - oznajmił szef ukraińskiego rządu.

W środę Kijów poinformował, że granicę rosyjsko-ukraińską przekroczyły rosyjskie wozy bojowe piechoty oraz ciężarówka, które transportowały żołnierzy do miasteczka Amwrosijewka na wschodzie kraju, niedaleko miejsca, gdzie w poniedziałek zatrzymano 10 innych rosyjskich żołnierzy.

Według doniesień z Kijowa siły rosyjskie zajęły także miasto Nowoazowsk nad Morzem Azowskim.

Strona rosyjska - jak dotąd - nie odniosła się do tych informacji.

Z Moskwy Jerzy Malczyk

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje