Media: W Słowiańsku i Kramatorsku operacja z użyciem artylerii i lotnictwa

W Słowiańsku i Kramatorsku, na wschodzie Ukrainy, rozpoczęła się operacja przeciwko separatystom z wykorzystaniem artylerii i lotnictwa - informuje w czwartek portal internetowy OstroW, który powołuje się na własne źródła i świadków.

- Zaczęła się operacja antyterrorystyczna na dużą skalę. Trwa ostrzał z powietrza pozycji bojowników, jest prowadzony ogień z dział artyleryjskich - powiedział rozmówca portalu.

Reklama

Doniesienia o operacji ukraińskich sił przeciwko prorosyjskim separatystom, których Moskwa nazywa ochotnikami, pojawiają się też w sieciach społecznościowych. Użytkownicy Twittera piszą, że w Słowiańsku słychać eksplozje i serie z karabinów maszynowych. Szwankuje łączność komórkowa z powodu przeciążenia.

Inny rozmówca portalu OstroW twierdzi, że po mieście wciąż jeżdżą karetki pogotowia, a prorosyjscy bojownicy celowo zapuszczają się do dzielnic mieszkaniowych, ostrzeliwują ukraińskie pozycje i nim siły ukraińskie odpowiedzą ogniem, odjeżdżają. - Wtedy wychodzi na to, że to nasi strzelają tam, gdzie są ludzie - opowiada rozmówca portalu.

Agencja Associated Press pisze, że rebelianci zestrzelili w czwartek nad Słowiańskiem wojskowy śmigłowiec. Reporter agencji twierdzi, że do strącenia helikoptera doszło w trakcie ciężkich walk wokół tego miasta kontrolowanego przez separatystów. Nie jest jasne, jakiej broni użyli bojownicy do zestrzelenia śmigłowca, ani co stało się z załogą.

Agencja Interfax-Ukraina pisze, że nie ma oficjalnego potwierdzenia informacji o operacji w Słowiańsku i Kramatorsku.

Dowiedz się więcej na temat: Słowiańsk | Kramatorsk | Ukraina

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje