Minister obrony apeluje o uwolnienie dowódcy ukraińskiej marynarki wojennej

Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu zaapelował do władz Krymu o uwolnienie dowódcy ukraińskiej marynarki wojennej admirała Serhija Hajduka - poinformowała agencja Interfax, powołując się na rosyjski resort obrony.

Krymska agencja informacyjna Kryminform podała w środę, że admirał Hajduk został zatrzymany przez prokuraturę kontrolowaną przez samozwańcze władze Autonomii.

Reklama

Ministerstwo obrony Ukrainy przyznało, że miejsce pobytu Hajduka jest nieznane, jednak potwierdziło, że admirał został wyprowadzony ze sztabu marynarki wojennej Ukrainy w Sewastopolu przez grupę nieznanych osób.

Media donosiły, że według relacji pracowników sztabu admirał Hajduk został wyprowadzony w kajdankach przez oficerów GRU Rosji.

Pełniący obowiązki prezydenta Ukrainy Ołeksandr Turczynow dał w środę wieczorem Rosjanom trzy godziny na uwolnienie zakładników przetrzymywanych na okupowanym przez Rosję Krymie, w tym admirała Hajduka.

Po wygaśnięciu ultimatum Turczynowa wobec Rosji w stosunkach między tymi dwoma krajami nie widać było żadnego zaostrzenia.

Dowiedz się więcej na temat: Ukraina | Krym | Siergiej Szojgu

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje