Petrenko: Zaprowadzimy tam porządek w ciągu tygodnia

Jeśli Rosja przestanie finansować i wspierać terrorystów i grupy dywersyjne, to jesteśmy przekonani, że zaprowadzimy tam porządek w ciągu tygodnia - tak ukraiński minister sprawiedliwości Pavlo Petrenko skomentował sytuację na wschodzie Ukrainy.

Petrenko podczas wizyty w Polsce spotkał się z polskim szefem resortu sprawiedliwości Markiem Biernackim. W planach ma jeszcze m.in. spotkania z I prezes Sądu Najwyższego i prokuratorem generalnym.

Reklama

- Odnosząc się do obywateli Ukrainy, to rząd ukraiński jasno powiedział, że osoby wciągnięte w procesy separatystyczne, które nie popełniły ciężkich przestępstw, jeśli złożą broń, zostaną zwolnione z odpowiedzialności karnej - dodał ukraiński minister, mówiąc o sytuacji na wschodzie kraju.

Zastrzegł, że "żadnej amnestii nie będzie dla terrorystów".

Ministrowie sprawiedliwości Polski i Ukrainy podpisali w czwartek program współpracy między Ministerstwem Sprawiedliwości RP i Ministerstwem Sprawiedliwości Ukrainy w latach 2014-2016.

- Jest jasne, że wsparcie Ukrainy w tej ciężkiej sytuacji jest dla nas obowiązkiem, a dla mnie honorem - powiedział Biernacki.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje