Podano datę zaprzysiężenia Poroszenki na prezydenta

Zaprzysiężenie nowego prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki odbędzie się 7 czerwca - poinformowała w czwartek Iryna Fryz, kierująca służbami prasowymi w sztabie wyborczym Poroszenki. Jak dodała, nie są przewidziane specjalne uroczystości na kijowskim Majdanie.

Wcześniej w czwartek podano, że po podliczeniu przez CKW wszystkich protokołów z komisji wyborczych wynik Poroszenki w niedzielnych wyborach prezydenckich to 54,7 proc. głosów. Chodzi o protokoły nadesłane drogą elektroniczną. Oficjalne wyniki Centralna Komisja Wyborcza podaje na podstawie rezultatów z protokołów drukowanych i zasygnalizowała, że postara się uczynić to jak najszybciej.

Reklama

Zapytana, czy planowane są uroczystości na kijowskim Majdanie Niepodległości, Fryz powiedziała, że sztab Poroszenki ich nie planuje.

4 czerwca Poroszenko wybiera się w swą pierwszą po wyborach podróż zagraniczną. Odwiedzi Polskę, dokąd został zaproszony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego na obchody Święta Wolności.

Poroszenko w środę wyraził ocenę, że zaraz po jego inauguracji powinno dojść do podpisania handlowej części umowy o stowarzyszeniu pomiędzy Ukrainą a Unią Europejską. Polityczną część umowy UE i Ukraina podpisały w marcu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje