Ponad 700 rosyjskich czołgów w Donbasie

​W zajętej przez separatystów części Donbasu jest ponad 700 rosyjskich czołgów. Takie dane podał przedstawiciel Ukrainy w mińskich rozmowach pokojowych, Jewhen Marczuk.

Rosjanie mają też koncentrować na wschodniej Ukrainie dużą ilość innego uzbrojenia. Jewhen Marczuk zaznaczył, że swoje informacje opiera na danych ukraińskiego wywiadu. Jak podkreślił, na terenie Zagłębia Donieckiego są 702 rosyjskie czołgi. Jak dodał, dostarczone przez Rosjan maszyny to broń nowoczesna i gotowa do użycia.

Przedstawiciel Ukrainy w rozmowach pokojowych zaznaczył, że ukraiński wywiad śledzi na bieżąco dostawy rosyjskiego uzbrojenia do Donbasu. Ponadto, jak podkreślił, na terenach kontrolowanych przez separatystów jest też ponad tysiąc różnego rodzaju systemów artylerii, również przywiezionych przez Rosjan. Tak duże nagromadzenie broni, zdaniem Jewhena Marczuka, świadczy o jednym - Rosjanie nie mają zamiaru wychodzić z Donbasu.

Reklama

Według informacji ukraińskiego sztabu operacji antyterrorystycznej, wspierani przez Rosję separatyści w ciągu ostatniej doby 78 razy ostrzeliwali pozycje ukraińskiej armii. Używali do tego zarówno broni strzeleckiej, jak i artylerii.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy