Pożar w brygadzie pancernej. Ukraina straciła 5 czołgów

Pięć czołgów straciła ukraińska armia w wyniku pożaru w brygadzie pancernej w Krzywym Rogu w obwodzie dniepropietrowskim na wschodzie kraju. W jednostce mogło dojść do dywersji, bądź sabotażu - ocenił w piątek wiceminister obrony Leonid Polakow.

- Pięć czołgów straciła ukraińska armia w wyniku pożaru w brygadzie pancernej w Krzywym Rogu w obwodzie dniepropietrowskim na wschodzie kraju. W jednostce mogło dojść do dywersji, bądź sabotażu - ocenił w piątek wiceminister obrony Leonid Polakow.

Reklama

Obecnym na miejscu żołnierzom nie udało się ugasić ognia, wskutek czego przerzucił się on na czołg, który stał obok. Następnie płomienie objęły kolejne trzy maszyny. Były to czołgi T-64 Bułat.

"Mamy pewne podejrzenia, tym bardziej, że te czołgi były niedawno sprawdzane i były w normalnym stanie. Wydaje się, że mogła być to dywersja, albo sabotaż" - oświadczył wiceminister Polakow na konferencji prasowej w Kijowie.

W poniedziałek na Ukrainie ogłoszono częściową mobilizację w związku z działaniami Rosji, która najpierw zajęła Krym, a następnie zalegalizowała jego aneksję. Wojska ukraińskie, obawiając się rosyjskiej agresji na inne tereny kraju, koncentrują się obecnie przy północnych i wschodnich granicach Ukrainy. Pilnują także dróg, prowadzących do Autonomicznej Republiki Krymu, uważanej przez władze w Kijowie za nieodłączną część Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje