Przewodniczący KE nie pojedzie w poniedziałek na Ukrainę

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker nie będzie mógł przyjechać w poniedziałek - jak planowano - do Kijowa z powodu problemów zdrowotnych, o czym powiadomił w sobotę na Twitterze jego rzecznik Margaritis Schinas.

W rozmowie telefonicznej z prezydentem Petrem Poroszenką Jean-Claude Juncker potwierdził w sobotę, że szczyt Ukraina-Unia Europejska odbędzie się w Kijowie 27 kwietnia.

"Podczas rozmowy Jean-Claude Juncker oznajmił, że niestety jest zmuszony przenieść planowaną na poniedziałek wizytę w Kijowie z powodu nieprzewidzianych problemów zdrowotnych" - powiadomiła służba prasowa prezydenta Ukrainy.

Reklama

W środę przewodniczący Komisji Europejskiej informował, że w poniedziałek, na zaproszenie ukraińskiego prezydenta Petra Poroszenki, uda się wraz z szefową dyplomacji UE Federicą Mogherini do Kijowa, gdzie będzie współprzewodniczyć posiedzeniu rządu Ukrainy.

Zaznaczył wówczas, że to dla niego duże wyzwanie, bo od dawna już nie przewodził posiedzeniom rady ministrów; Juncker był wiele lat premierem Luksemburga.

Rzecznik Junckera powiedział, że Mogherini też nie pojedzie w poniedziałek do Kijowa.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje