Putin pojawi się na "europejskich salonach"? Dostał zaproszenie

Władimir Putin już za miesiąc może pojawić się na "europejskich salonach". Odpowiedzialny za kryzys na wschodzie rosyjski prezydent został zaproszony przez francuski rząd na obchody rocznicy lądowania aliantów w Normandii. Jeśli się tam pojawi, będzie wśród takich gości jak kanclerz Niemiec Angela Merkel, królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II i prezydent USA Barack Obama.

Wśród punktów programu obchodów jest między innymi obiad wydany przez gospodarza uroczystości prezydenta Francji Francois Hollande'a, w trakcie którego Putin miałby okazję zasiąść wśród światowych przywódców. 

Reklama

Kreml nie wyklucza, że prezydent Rosji przyjedzie w czerwcu do Francji. Rzecznik Putina Dmitrij Pieskow potwierdził gazecie "Izwiestija fakt otrzymania zaproszenia. Zastrzegł, że na razie nie zapadła decyzja w sprawie udziału prezydenta w uroczystościach.

Jeśli jednak Putin zjawiłby się na zachodzie, oznaczałoby to koniec dotychczas umiarkowanych prób jego izolacji. Tuż przed uroczystościami we Francji, w stolicy sąsiedniej Belgii ma odbyć się szczyt G7, przeniesiony tam z rosyjskiego Soczi w ramach reperkusji po aneksji Krymu przez Moskwę. Putin we Francji mógłby się spotkać z najważniejszymi przywódcami G7.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje