Rosja wzywa do "pilnego spotkania"

Jak podała dziś agencja ITAR-TASS, Witalij Czurkin, rosyjski ambasador przy ONZ, w związku z kryzysem humanitarnym na Ukrainie wezwał do nadzwyczajnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ. Czurkin wyraził nadzieję, że sesja odbędzie się jeszcze dziś.

"Wzywamy do pilnego spotkania Rady Bezpieczeństwa ONZ w związku z kryzysem humanitarnym na Ukrainie" - cytuje TASS słowa Czurkina.

Reklama

Urząd Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) podał we wtorek, że na Ukrainie, gdzie rządowe siły walczą z prorosyjskimi separatystami, jest już 117 tysięcy ludzi, którzy porzucili domy.

Jak poinformował dyrektor europejskiego biura UNHCR Vincent Cochetel, w tym roku z powodu walk na wschodzie Ukrainy kraj ten opuściło około 730 tys. osób, udając się do Rosji. Jest to exodus znacznie większy niż sądzono pierwotnie - zaznaczył.

Liczba wewnętrznych uchodźców na Ukrainie zwiększa się o około 1200 dziennie - twierdzi Cochetel.

Według mediów ukraińskich i rosyjskich gwałtownie rośnie liczba uchodźców z obwodów donieckiego i ługańskiego. Władze Ukrainy zaapelowały w poniedziałek do mieszkańców wschodnich regionów kraju o opuszczenie miejscowości zajętych przez prorosyjskich separatystów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy