Rozmowa telefoniczna Putina z Poroszenką

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow poinformował, że prezydenci Rosji i Ukrainy, Władimir Putin i Petro Poroszenko, rozmawiali przez telefon o zawieszeniu broni na wschodzie Ukrainy. Do rozmowy doszło z inicjatywy strony ukraińskiej.

- Podczas tej rozmowy Władimir Putin ponownie zwrócił uwagę na konieczność przerwania operacji wojskowej sił ukraińskich w obwodach ługańskim i donieckim oraz zawieszenia broni, gdyż tylko rozejm może otworzyć drogę do wyjścia z kryzysu - powiedział Pieskow.

- Petro Poroszenko zamierza w piątek przedstawić plan pokojowego uregulowania kryzysu na wschodzie kraju, gdzie trwają walki z prorosyjskimi bojownikami, i liczy na poparcie Rosji w tej sprawie - poinformowała administracja prezydenta Ukrainy po rozmowie Poroszenki z Putinem.

Reklama

Poroszenko opowiedział się także za uwolnieniem "zakładników", którzy przetrzymywani są przez obie strony konflikty, zarówno separatystów, jak i siły ukraińskie. Powiedział także Putinowi, że konieczna jest rozbudowa "efektywnego systemu kontroli" na granicy ukraińsko-rosyjskiej.

Była to druga w tym tygodniu rozmowa telefoniczna prezydentów Rosji i Ukrainy. Pierwszą przeprowadzili we wtorek.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje