Ukraina: Minister gospodarki odchodzi. "Nie mam chęci do walki z wczorajszym systemem"

Pawło Szeremeta, minister rozwoju gospodarczego i handlu Ukrainy oświadczył, że nie ma chęci do walki z "wczorajszym systemem" i podał się do dymisji.

Informacje o odejściu ministra potwierdziły w czwartek służby prasowe rządu ukraińskiego.

Reklama

"Zamiast dalej walczyć z wczorajszym systemem zdecydowałem się skupić na pracy z ludźmi jutra, którzy stworzą nowy system" - napisał Szeremeta na swoim profilu na Facebooku.

Wyjaśnił następnie, że bezpośrednią przyczyną jego dymisji była decyzja Rady Ministrów o powołaniu przedstawiciela  ds. handlu, którym został w środę dotychczasowy pełnomocnik ds. integracji europejskiej Wałerij Piatnycki. Przedstawiciel ds. handlu, czyli faktycznie zastępca Szeremety, został mianowany bez uzgodnienia z ministrem.

- Jest to złamanie zasad zarządzania oraz rozporządzenia mówiącego o tym, że minister sam wnosi kandydatury swoich zastępców. Przedstawiciel ds. handlu posiada status wiceministra - powiedział Szeremeta dziennikarzom.

Podanie o dymisję Szeremeta napisał jeszcze w środę. Pochodzący ze Lwowa 43-letni Szeremeta kierował ministerstwem rozwoju gospodarczego i handlu od lutego. Jest założycielem Szkoły Biznesu w Akademii Kijowsko-Mohylańskiej i dyrektorem Kijowskiej Szkoły Ekonomii.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje