Ukraina: Ostrzelano więzienie o zaostrzonym rygorze. Ponad 100 więźniów uciekło

Nie ustają walki pomiędzy siłami rządowymi a separatystami w Doniecku. Pocisk artyleryjski uderzył w więzienie o zaostrzonym rygorze. W wyniku ataku zginął jeden z osadzonych, około 15 zostało rannych, a ponad 100 uciekło - poinformowała doniecka rada miasta.

Doniecka placówka to więzienie o zaostrzonym rygorze dla niebezpiecznych przestępców.

"W zakładzie karnym wybuchł bunt, w wyniku którego uciekło 106 osadzonych" - napisała rada miasta w oświadczeniu.

Po ustaniu ostrzału część więźniów wróciła. Na razie nie podano ich dokładnej liczby. Władze informują, że szczegółowe dane podadzą wieczorem w poniedziałek.

Reklama

Poza częścią mieszkalną kolonii karnej pocisk uszkodził też sztab, podstację elektryczną i strefę przemysłową w kolonii.

Oblężony Donieck

Ukraińska armia przygotowuje się do odbicia Doniecka z rąk prorosyjskich separatystów. Trwają walki na jego przedmieściach. 

Agencja Interfax-Ukraina pisze, że noc z niedzieli na poniedziałek była w Doniecku niespokojna. W całym mieście słychać było wystrzały z broni ciężkiej. Pociski uszkodziły trzy prywatne domy, sklep, kilka garaży i trzy samochody. W wielu dzielnicach przez dłuższy czas brakowało prądu. Poniedziałek zaczął się od ostrzału artyleryjskiego, najpewniej od strony lotniska - pisze agencja.

Cytowany przez agencję Reuters rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony w Kijowie Andrij Łysenko oświadczył w poniedziałek, że ukraińskie siły przygotowują się do końcowej fazy przejęcia Doniecka z rąk prorosyjskich separatystów. Zaznaczył, że obecnie Donieck jest odcięty od głównej twierdzy rebeliantów - Ługańska.

W weekend premier samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej Aleksandr Zacharczenko ostrzegł, że Donieck stoi w obliczu braku wody, żywności i elektryczności, ale separatyści są gotowi bronić miasta.

W konflikcie na wschodzie Ukrainy zginęło do tej pory ponad 1300 osób, a około 285 tysięcy musiało uciekać z ogarniętych działaniami bojowymi terenów.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje