Ukraina pisze do Rosji

Ukraińskie MSZ wzywa Rosję do realizacji porozumień genewskich. Według resortu, to Moskwa kontroluje separatystów działających w obwodach donieckim i ługańskim.

MSZ żąda od Rosji, aby ta - zgodnie z porozumieniami genewskimi - zdecydowanie odcięła się od separatystów i wezwała ich do złożenia broni oraz opuszczenia zajętych budynków użyteczności publicznej, a także zwolnienia zakładników.

Według ukraińskiego ministerstwa, w ostatnich dniach Kreml, z pomocą kontrolowanych przez przez siebie mediów, wprowadza w błąd międzynarodową społeczność oskarżając bezpodstawnie radykalną organizację Prawy Sektor o atak na posterunek separatystów w Słowiańsku. Moskwa decyduje się na prowokacje widząc, że prorosyjscy aktywiści nie mają wystarczającego poparcia miejscowej ludności.

Reklama

Kijów obawia się, że takie działania będą pretekstem do rozpoczęcia rosyjskiej interwencji zbrojnej. Ministerstwo podkreśla, że Ukraina realizuje porozumienia genewskie: zawieszono operację antyterrorystyczną, przygotowano projekt amnestii dla separatystów oraz ustawy zwiększającej pełnomocnictwa władz lokalnych.

Dowiedz się więcej na temat: Ukraina | Rosja | Kijów

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje