Reklama

Reklama

Ukraina: Strzelanina w obwodzie ługańskim

Od północy trwa wymiana ognia między prorosyjskimi dywersantami a żołnierzami wojsk pogranicza w obwodzie ługańskim na wschodzie Ukrainy. Doszło tam do ataku na jednostkę straży granicznej. Są ranni.

W pierwszym ataku brało udział około stu dywersantów, wyposażonych w broń automatyczną i granaty. Atak został odparty przez żołnierzy ukraińskich wojsk pogranicza. Napastnicy zajęli pozycje w domach znajdujących się w pobliżu jednostki. Wezwali posiłki i obecnie w napaści uczestniczy już około 400 uzbrojonych dywersantów. Z okien zajętych domów ostrzeliwują jednostkę. Na jej terenie wybuchło kilka pożarów.

Celem ataku jest sparaliżowanie działalności ukraińskiej straży granicznej - po to, by umożliwić przerzucanie kolejnych grup dywersantów z terytorium Federacji Rosyjskiej.

Do podobnych ataków dochodzi w obwodzie ługańskim od kilku dni. W ich trakcie prorosyjscy dywersanci próbują przedzierać się przez granicę ukraińsko-rosyjską oraz przerzucać na terytorium Ukrainy broń. Straż graniczna Rosji nie reaguje.

Dowiedz się więcej na temat: Ukraina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne