Ukraina: Zacięte walki pod Mariupolem

Zacięte walki pod Mariupolem - strategicznym miastem portowym na południowym wschodzie Ukrainy. Jak pisze portal internetowy Ukraińska Prawda, rano prorosyjscy separatyści rozpoczęli zmasowaną ofensywę na broniący Mariupola ukraiński pułk "Azow". Używają czołgów, wozów opancerzonych i ciężkiej artylerii. Na razie nie ma informacji o ewentualnych stratach wśród Ukraińców.

Jak mówił wczoraj ukraiński wiceminister obrony Petro Meched, nie można mieć wątpliwości co do celów separatystów i rosyjskich wojsk. Mają oni zdobyć Mariupol oraz inne strategiczne miasto - Debalcewe - do północy w sobotę, kiedy to ma wejść w życie zawieszenie broni.

Reklama

Według Mecheda, na wschodzie Ukrainy jest ponad 10 tysięcy rosyjskich wojskowych, którzy nie tylko dostarczają broń, ale także biorą bezpośredni udział w walkach.
Rozejm został uzgodniony w czwartek w Mińsku przez przywódców Ukrainy, Rosji, Francji i Niemiec oraz przedstawicieli samozwańczych republik: donieckiej i ługańskiej.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje