Brzeziński: Ukraina będzie prawdziwą demokracją

Wydarzenia na Ukrainie historycznie są nieodwracalne, a geopolitycznie prowadzą do transformacji, ocenia Zbigniew Brzeziński na łamach "Gazety Wyborczej".

Zdaniem byłego doradcy prezydenta Cartera ds. bezpieczeństwa narodowego, "raczej wcześniej niż później Ukraina rzeczywiście stanie się częścią demokratycznej Europy; raczej później niż wcześniej Rosja pójdzie w ślad za nią, chyba że się odizoluje i stanie się imperialistycznym przeżytkiem, na wpół pogrążonym w stagnacji".

Reklama

- Jest tylko kwestią czasu, kiedy dla elit społecznych Rosji stanie się oczywiste, że próby autorytarnego działania Putina mają bardzo niewielkie szanse na sukces, twierdzi Brzeziński. - Prędzej czy później przestanie być prezydentem. A wkrótce potem Rosja - a zwłaszcza jej rodząca się nowa klasa średnia - dojdzie do wniosku, że jedynym kierunkiem, który ma sens, jest stać się nowoczesnym, demokratycznym, a być może nawet czołowym państwem europejskim.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Dowiedz się więcej na temat: Ukraina

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje