TLZ: Strach Polaków przed rosyjskim sąsiadem

W Polsce podobnie jak w Państwach Bałtyckich panuje przekonanie, że głodu władzy Władimira Putina nie zaspokoi aneksja Krymu - donosi "Thüringische Landeszeitung" z Erfurtu.

Gazeta Thüringische Landeszeitung donosi w dzisiejszym wydaniu o strachu Polaków przed rosyjskim sąsiadem. Gazeta zaznacza przy tym, że niedawno czołowy polski dziennik pisząc o Krymie posłużył się w tytule niemieckim słowem Anschluss, "nawiązując świadomie do tak zwanego Anschlussu Austrii i Kraju Sudeckiego przez III Rzeszę".

Reklama

Dziennik stwierdza, że w Polsce, jak i krajach bałtyckich, panuje zaniepokojenie, iż głód władzy Putina "w żadnym wypadku nie zostanie zaspokojony po aneksji Krymu". Dlatego pytanie, kto będzie następny, nie jest wyssane z palca.

"Wszak w krajach bałtyckich też żyje wielu obywateli pochodzenia rosyjskiego, których Moskwa mogłaby jeszcze chronić".

Erfurcka gazeta dodaje, że "nawet niechciane euro być może zostanie u naszego wschodniego sąsiada wcześniej wprowadzone niż się sądzi" i że chodzi przy tym o jeszcze ściślejsze związanie się pod względem gospodarczym z Europą Zachodnią.

Balsam dla duszy

W obecnej sytuacji "ostre słowa kanclerz Angeli Merkel pod adresem Rosji były jak balsam dla duszy Polaków" - kontynuuje TLZ.

Gazeta nawiązuje też do zaniepokojenia Polaków uzależnieniem się Niemiec od rosyjskiego gazu. "Dyplomacja już się wkrótce skończy. Potem pozostaną już tylko sankcje. Ale Zachód i tak już spisał Krym na straty" -  kończy dziennik z Erfurtu.

Thüringische Landeszeitung/Iwona D. Metzner/red. odp.: Elżbieta Stasik/Redakcja Polska Deutsche Welle


Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Dowiedz się więcej na temat: Rosja | Ukraina | Władymir Putin

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje