Abp Hoser o poważnym kryzysie męskości

Zadaniem mężczyzny jest zapewnienie kobiecie i dziecku bezpieczeństwa - podkreślił abp Henryk Hoser. Wskazując jako wzór męskości postawę św. Józefa - opiekuna Świętej Rodziny, biskup warszawsko-praski zwrócił uwagę na coraz mocniej występujący dziś w świecie kryzys męskości.

"Młodzi mężczyźni zachowują się jak dzieci. Niedojrzali, niestali, niepewni, ciągle mający wątpliwości; tacy, którzy nie są oparciem, nie są silnym ramieniem, którym mogliby otoczyć swoją małżonkę, matkę wspólnego dziecka" - mówił abp Hoser.

Odwołując się do adhortacji apostolskiej Jana Pawła II "Redemptoris Custos", biskup warszawsko-praski podkreślił, że podstawowym zadaniem ojca rodziny jest zapewnienie kobiecie bezpieczeństwa nie tylko na płaszczyźnie materialnej.

"Rolą mężczyzny jest opieka nad kobietą, pomoc kobiecie, postawa admiracji, uznania, wdzięczności dla kobiety, która jest przecież nosicielką życia" - zaznaczył.

W czwartą niedzielę Adwentu abp Henryk Hoser przewodniczył uroczystej Mszy św. w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana na Pradze. Liturgię poprzedziło otwarcie i poświęcenie żywej szopki, która stanęła przed kościołem.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje