Abp Michalik: Bądźmy bliżsi kolejnemu człowiekowi spotkanemu na naszej drodze

Znalezienia czasu na spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym wydobywającym z nas siły do powstania z uwikłań grzechów, zwycięstwa nad sobą - życzył z okazji Wielkiej Nocy przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita przemyski abp Józef Michalik.

"Żebyśmy potrafili zasmakować w tym zwycięstwie nad egoizmem, nad własnym interesem i przynosili radość innym. Żebyśmy potrafili być bliżsi kolejnemu człowiekowi spotkanemu na drodze naszego życia" - mówił abp Michalik w Orędziu Wielkanocnym.

Reklama

Życzył wiernym: "żebyśmy mogli zatrzymać się chwilę, żebyśmy znaleźli czas na spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym, niosącym nadzieję, krzepiącym nas, wydobywającym z nas samych siły do zmartwychwstania duchowego, do powstania z niewłaściwości, uwikłań grzechów, do zwycięstwa nad sobą".

Jak podkreślił abp Michalik w orędziu prezentowanym na stronie internetowej archidiecezji przemyskiej, Wielkanoc to spojrzenie na siebie, ale wzrokiem wiary. "To przegląd sumienia - niejako wiosenne porządki, do których zachęca nas cała natura budząca się do życia. I te sumienia nasze, też trzeba do życia obudzić i ukierunkować. Jednak człowiek wierzący całe swoje życie porządkuje, powołuje na nowo, czy reguluje swoje sprawy z ludźmi według sumienia, według Boga, według wiary" - zaznaczył hierarcha.

Abp Michalik dodał też, że Wielkanoc "to świadomość tego, że Chrystus nie tylko za nas umarł, ale i dla nas zmartwychwstał, że będzie mógł posłać Ducha Świętego, że będzie żył pośród nas zgodnie z tym co nas zapewnił, że gdzie dwóch, albo trzech gromadzi się w Jego Imię tam On jest pośrodku nas".

Dowiedz się więcej na temat: arcybiskup Józef Michalik

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje