Reklama

Reklama

Arcybiskup Wojciech Polak: Jestem, by drzwi do Kościoła otwierać

Jestem po to, aby wszystkim drzwi do Kościoła otwierać - tak powiedział o sobie w TVP Info nowy prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak. Jak dodał, zaprasza do wspólnoty wszystkich - zarówno tych, którym z Kościołem jest po drodze, jak i tych, którzy mają trudności w odnalezieniu swojej drogi do wspólnoty, ale też do Boga.


Hierarcha podkreślił, że trzeba otwierać swoje serce na każdego człowieka. Arcybiskup Polak przyznał, że decyzja papieża Franciszka była dla niego dużym zaskoczeniem i nie spodziewał się jej. Duchowny zdradził, że usłyszał ją jeszcze przed Wielkanocą.

Reklama

Nowy prymas ma 49 lat i jest najmłodszy z osób pełniących tę funkcję w Europie. Jak powiedział, "gdzieś we mnie też jeszcze odzywa się to powiedzenie - za młody". Jak zastrzegł jednak, to Bóg ma w rękach nasze życie i czas, więc perspektywa powołania go na ten urząd nie musi być postrzegana wyłącznie ludzkimi kategoriami. Dodał, że obejmowanie prymasostwa jeszcze przed 50. rokiem życia daje pewną perspektywę działania.

Arcybiskup Polak zapytany o priorytety swojej posługi wymienił: troskę o powołania, młodzież, rodzinę i ubogich oraz miejsce Kościoła we współczesności.

- Trzeba się też starać, by zaufanie do Kościoła było większe - dodał hierarcha. Ocenił też, że często tym, co zagraża i stoi na przeszkodzie, jest egoizm.

Arcybiskup był do tej pory Sekretarzem Episkopatu Polski i biskupem pomocniczym archidiecezji gnieźnieńskiej.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje