Całun Turyński będzie pokazany w telewizji

Po raz drugi w historii i po raz pierwszy od 40 lat Całun Turyński zostanie pokazany w telewizji. Stanie się tak dziś między 17:10 a 18:40. Okolicznościowe orędzie wygłosi papież Franciszek.

Wydarzenie będzie transmitowała włoska telewizja Rai Uno. Poprzednio telewidzowie zobaczyli relikwię w 1973 roku. Tegoroczna relacja będzie dużo bardziej zaawansowana technologicznie - obraz będzie w jakości HD, dostępny też dla właścicieli smartfonów.

W katedrze w Turynie całun obejrzy jedynie 300-osobowa grupa chorych i niepełnosprawnych wraz z opiekującymi się nimi młodymi wolontariuszami.

Wystawienie Całunu na widok publiczny to inicjatywa poprzedniego papieża, Benedykta XVI. Wskazywał on, że ta relikwia jest "ikoną Wielkiej Soboty".

Reklama

To płótno, w które było owinięte ciało Chrystusa po ukrzyżowaniu. Do Europy trafiło z Ziemi Świętej w połowie XIV wieku. Od 400 lat jest przechowywane w katedrze w Turynie na północy Włoch. 

Transmisję ze strony RAI można oglądać pod adresem: http://www.rai.tv/dl/RaiTV/dirette_tv.html

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Dowiedz się więcej na temat: Całun Turyński

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy