Chrześcijanie modlą się o jedność

Wspólne nabożeństwa w kościołach różnych wyznań, spotkania, konferencje i wystawy. To wszystko składa się na obchodzony do 25 stycznia, w całym kraju, Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Zarówno Episkopat Polski, jaki i Polska Rada Ekumeniczna- organizatorzy Tygodnia- zachęcają, aby o jedność modlić się cały rok. - Wszyscy jesteśmy dziećmi tego samego Boga - mówi przewodniczący Episkopatu Polski arcybiskup Józef Michalik.

Hierarcha zwraca uwagę, że wszyscy też wierzymy w tego samego Chrystusa, który chce, aby chrześcijanie nie byli podzieleni. - Bardzo wiele nas łączy, a te sprawy, w których jedności jeszcze nie ma, trzeba uzasadnić - dodaje arcybiskup.

I tak na razie trzeba wyjaśniać, dlaczego nie ma możliwości wzajemnego uczestnictwa we wszystkich sakramentach. Zdaniem arcybiskupa, taki udział to pewien proces, który ma prowadzić do pełni wiary. - Kiedy jest mowa o mszy to po prostu trzeba wierzyć, że Jezus jest tu rzeczywiście, realnie i stale obecny- argumentuje duchowny.

W tym roku w ramach obchodów Tygodnia Modlitwa o Jedność Chrześcijan zaplanowano szczególną modlitwę w intencji Syrii. 24 Stycznia będzie dniem pamięci o chrześcijanach w tym kraju.
Tydzień zakończy obchodzony 25 stycznia Dzień Islamu w Kościele katolickim.

Grzegorz Maciak

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje