Reklama

Reklama

Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

W niedzielę rozpoczyna się 44. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jak co roku w tych dniach Kościół będzie modlił się m.in. za tych, którzy są dotknięci alkoholizmem, ich rodziny, a także za osoby, które z alkoholu rezygnują.

W tym roku tydzień przebiegać będzie pod hasłem "Komunia z Bogiem źródłem i owocem trzeźwości"; wierni w kościołach będą modlić się za cały naród, "aby wierny Ślubom Jasnogórskim pielęgnował cnotę trzeźwości". Na rozpoczynającą Wielki Post Środę Popielcową przygotowano modlitwy w intencji niepijących alkoholików.

Reklama

Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu nawiązuje do tradycji chrześcijańskiej, polegającej na pokucie za grzechy popełniane w czasie hucznych zabaw karnawałowych - napisał w komunikacie Zespół Konferencji Episkopatu Polski (KEP) ds. Apostolstwa Trzeźwości.

Przewodniczący Zespołu bp Tadeusz Bronakowski, który sam przestrzega abstynencji przez całe życie, podkreślił, że nie wystarczy zwyczajna trzeźwość, do której zobowiązany jest każdy człowiek, lecz potrzebna jest "trzeźwość abstynencka, która pociąga drugich i pociąga słabych".

Duszpasterze trzeźwości podkreślają, że dla każdej parafii najbliższy tydzień powinien być czasem zintensyfikowanej pracy, polegającej na zachęcaniu do podejmowania abstynencji, a także do wstępowania w szeregi ogólnopolskich ruchów działających na rzecz niepicia alkoholu.

Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu jest jedną z inicjatyw trzeźwościowych Kościoła katolickiego w Polsce. Inne to Ogólnopolska Pielgrzymka na Jasną Górę w intencji trzeźwości i odnowy moralnej Narodu Polskiego (18-19 czerwca br.) oraz miesiąc trzeźwości, przypadający w sierpniu.

Dowiedz się więcej na temat: tych

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne