Kard. Dziwisz: Niech Boże Narodzenie przezwycięży podziały

Kard. Stanisław Dziwisz w homilii wygłoszonej w nocy z wtorku na środę podczas pasterki w Katedrze Wawelskiej wyraził nadzieję, że Boże Narodzenie, towarzysząca mu atmosfera pozwoli przezwyciężyć podziały, "w które obfituje nasze życie społeczne i polityczne".

- Jesteśmy przecież dziećmi jednego Boga, a Jezus Chrystus jest Bratem nas wszystkich, niezależne od naszych przekonań, postaw i przynależności - powiedział metropolita krakowski.

Reklama

W homilii zastanawiał się, czy jednak dla współczesnych kolejna rocznica narodzin Boga nie jest tylko wzruszającym wspomnieniem z dzieciństwa i okazją do corocznego przeżycia kilku miłych chwil w gronie najbliższych.

- W noc betlejemską cała ludzkość otrzymała największy, niewyobrażalny Dar. Otrzymaliśmy dar Boga, który stał się człowiekiem. Ten Dar jest dla każdego pokolenia, dla każdego człowieka - mówił kard. Dziwisz.

Metropolita krakowski postawił pytanie, czy Jezus jest dalej drogowskazem dla ludzi, czy "przy najważniejszych wyborach kierujemy się Jego słowem, Jego przykładem?".

Przypomniał, że styl Jezusa to "styl prostoty, ubóstwa i pokory."

- Na ten styl uwrażliwia nas od dziewięciu miesięcy papież Franciszek. Uwrażliwia w pierwszym rzędzie biskupów, kapłanów, osoby zakonne, ale także wszystkich chrześcijan, bo wszyscy jesteśmy mniej lub bardziej pojętnymi uczniami Mistrza z Nazaretu - dodał kardynał.

Dowiedz się więcej na temat: kard. Stanisław Dziwisz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje