Reklama

Reklama

Kuba czeka na papieża Franciszka

Papież Franciszek rozpoczyna dzisiaj pielgrzymkę na Kubę. Papieski samolot spodziewany jest w Hawanie o godz. 16.00 miejscowego czasu (22.00 czasu polskiego).

Ojciec Marek Ostrycharz, werbista pracujący na Kubie powiedział, że kraj ten oczekuje na papieża Franciszka, który przybywa pod hasłem pielgrzymki "Misjonarz przebaczenia". Kościół oczekuje,  że papież ukaże miłosierdzie Boga, które objawia się w przebaczeniu i proszeniu o przebaczenie. Tego brakuje w relacjach międzyludzkich na Kubie - podkreśla misjonarz.

Coraz więcej wiernych

Reklama

Ojciec Marek Ostrycharz przypomina też, że Kubańczycy czekają na papieża, jako na osobę, która miała wpływ na niedawną zmianę relacji kubańsko-amerykańskich. Zniesienie izolacji międzynarodowej Kuby, w co zaangażowany był Watykan, oraz zbliżająca się pielgrzymka papieża spowodowały, że coraz więcej osób chce wrócić do Kościoła - podkreśla ojciec Marek Ostrycharz.

Kościół katolicki na Kubie dobrze przygotował się do papieskiej wizyty - m.in. poprzez spotkania w parafiach i przybliżanie postaci papieża przy okazji projekcji filmów dokumentalnych.

Papieża powita Raul Castro

Papieża Franciszka w Hawanie powita prezydent Raul Castro. Program pierwszego dnia wizyty nie przewiduje żadnych innych spotkań ani ceremonii. Jutro rano papież odprawi Mszę św. na Placu Rewolucji w Hawanie, podczas której udzieli pierwszej Komunii św. pięciorgu dzieciom. Następnie spotka się z prezydentem, a być może także z jego bratem, Fidelem Castro. Według Watykanu, jest to wysoce prawdopodobne.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne