Reklama

Reklama

Papież Franciszek rozpoczął wizytę na Kubie

Papież Franciszek przybył w sobotę wieczorem do Hawany, która jest pierwszym etapem jego 10-dniowej podróży na Kubę i do Stanów Zjednoczonych. Na lotnisku imienia Jose Marti papieża wita kubański przywódca Raul Castro.

W niedzielę w godzinach popołudniowych czasu polskiego Franciszek odprawi mszę na placu Rewolucji w Hawanie. Podczas niej po raz pierwszy w trakcie zagranicznej pielgrzymki udzieli pierwszej komunii pięciorgu dzieciom. Watykan wyjaśnił, że będzie to "znak nadziei na rozwój Kościoła na Kubie".

Reklama

Franciszek spotka się następnie z przywódcą kubańskim Raulem Castro. Bardzo prawdopodobne jest także spotkanie z jego starszym bratem Fidelem Castro, ale na razie nie wiadomo, kiedy do niego dojdzie. Późnym wieczorem czasu polskiego papież odprawi nieszpory w hawańskiej katedrze i pozdrowi młodzież w ośrodku kultury.

Poniedziałek Franciszek spędzi w mieście Holguin, gdzie odprawi mszę oraz w Santiago. Tam spotka się z kubańskimi biskupami i odwiedzi sanktuarium maryjne. We wtorek w Santiago odbędzie się papieska msza w tamtejszej bazylice oraz spotkanie z rodzinami. Tego dnia papież odleci do Stanów Zjednoczonych.

Franciszek jest trzecim papieżem składającym wizytę na Kubie. Z historyczną wizytą był tam Jan Paweł II w 1998 roku, a w 2012 roku wyspę odwiedził Benedykt XVI. 

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje