Reklama

Reklama

Papież: Nie można służyć dwóm panom - Bogu i bogactwu

Benedykt XVI powiedział w niedzielę wiernym, że "nie można służyć dwóm panom: Bogu i bogactwu". Podczas spotkania na modlitwie Anioł Pański w Watykanie podkreślił, że wiara nie zwalnia z mozolnej walki o godne życie.

Papież przypomniał słowa Jezusa z Ewangelii świętego Mateusza: "Nie troszczcie się więc zbytnio i nie mówcie: Co będziemy jeść? Co będziemy pić? Czym będziemy się przyodziewać? Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie".

Reklama

Komentując te słowa, Benedykt XVI zauważył: "Wobec sytuacji tak wielu osób, bliskich i dalekich, które żyją w nędzy, słowa Jezusa mogłyby się wydawać mało realistyczne, by nie powiedzieć - wymijające. W rzeczywistości Pan chce, byśmy wyraźnie zrozumieli, że nie można służyć dwóm panom: Bogu i bogactwu. Kto wierzy w Boga, Ojca pełnego miłości do swych dzieci, na pierwszym miejscu stawia poszukiwanie Jego Królestwa, Jego woli".

- Wiara w Opatrzność nie zwalnia z mozolnej walki o życie godne, ale wolne od zamartwiania się o rzeczy i od lęku o jutro - mówił papież.

Dodał następnie: "Jezus pokazał nam, co znaczy żyć stąpając mocno po ziemi, widząc konkretne sytuacje bliźniego, a jednocześnie mając zawsze serce w Niebie, zanurzone w miłosierdziu Bożym".

- Liturgia dzisiejszej niedzieli wzywa nas - zaznaczył papież - abyśmy ufali Bożej Opatrzności i zawierzyli Jej wszystkie nasze troski, kłopoty i niepokoje o przyszłość. "Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a wszystko będzie wam dodane" - mówi Chrystus.

- Niech nie gaśnie w nas ta ufność i niech budzi gotowość do pomocy tym, którzy ją tracą na skutek trudnych doświadczeń życiowych - wezwał Benedykt XVI.

Dowiedz się więcej na temat: Służące | Życie | Benedykt XVI | papież | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy