Reklama

Reklama

Papież: To szaleństwo, samobójstwo ludzkości

Papież Franciszek nazwał wojnę "szaleństwem" i "samobójstwem ludzkości". W obchodzone w niedzielę Święto Republiki Włoskiej papież odprawił mszę dla grupy włoskich żołnierzy sił pokojowych i rodzin tych, którzy zginęli na misjach, głównie w Afganistanie.

Podczas mszy w watykańskim Domu świętej Marty, w której uczestniczyli rodzice poległych na misjach pokojowych włoskich żołnierzy, Franciszek mówił: "Zebraliśmy się, by modlić się za naszych zabitych, naszych rannych, za ofiary szaleństwa, jakim jest wojna".          
"To samobójstwo ludzkości, bo zabija serce i zabija miłość" - podkreślił Franciszek, cytowany przez Radio Watykańskie.       Dodał następnie: "Wiele razy widzieliśmy, jak wielcy tej Ziemi chcieli rozwiązać problemy lokalne, problemy ekonomiczne, kryzysy ekonomiczne poprzez wojnę".          

"Dlaczego? Dlatego, że dla nich pieniądze są ważniejsze od ludzi. A wojna jest aktem wierności wobec pieniędzy, wobec bożków nienawiści, które prowadzą do zabijania braci, zabijania miłości" - powiedział papież.           

"Bóg Ojciec płacze z powodu tego naszego szaleństwa i mówi do nas wszystkich: gdzie jest twój brat?, mówi do wszystkich możnych Ziemi: gdzie jest wasz brat, co wyście zrobili?" - mówił Franciszek.         

Na zakończenie mszy odmówiono modlitwę za Włochy, którą napisał Jan Paweł II. 

Dowiedz się więcej na temat: papież Franciszek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje