Reklama

Reklama

Papież: Wielki Post czasem wstrzemięźliwości

​Papież zwrócił się w środę do wiernych, by przeżywali rozpoczynający się dziś Wielki Post w jedności z Chrystusem. Franciszek spotkał się z wiernymi na audiencji generalnej na placu św. Piotra w Watykanie.

Papież kontynuował rozważania poświęcone liturgii mszy św. Podkreślił znaczenie wspólnej modlitwy wiernych. Powiedział, że obejmuje ona potrzeby Kościoła i świata, błagania za Kościół i za tych, którzy nami rządzą. 

Reklama

Po katechezie Franciszek pozdrowił pielgrzymów z różnych krajów. Zwracając się do Polaków, powiedział: "Dziś wchodzimy w okres Wielkiego Postu, czas wstrzemięźliwości, modlitwy i ofiarnej miłości".

"Gdy nasze głowy posypywane są popiołem, z wezwaniem 'nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię', przygotujmy nasze serca do przeżywania tego czasu w jedności z cierpiącym Chrystusem, który przez swoją mękę i śmierć na krzyżu odkupił nas, abyśmy wolni od grzechu mogli mieć udział w świętości samego Boga" - mówił Franciszek.

Po południu na rzymskim Awentynie papież będzie przewodniczyć uroczystościom Środy Popielcowej. Z tamtejszej bazyliki świętego Anzelma poprowadzi procesję do bazyliki świętej Sabiny, gdzie odprawi mszę z obrzędem posypania głów popiołem na znak pokuty.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje