Katowice: Pożar kamienicy w centrum miasta

​18 zastępów straży pożarnej wezwano w niedzielę rano do akcji gaszenia pożaru kamienicy w Katowicach. Z budynku, w którym spłonął dach i poddasze, ewakuowano 12 lokatorów. Strażacy wciąż dogaszają pożar.

Dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach powiedział, że zgłoszenie o pożarze dwukondygnacyjnego budynku wpłynęło ok. 4.30 rano. Ogień miał powierzchnię ok. 500 m kw. Budynek musiało opuścić 12 osób.

Reklama

"Na miejscu pracowało łącznie 18 zastępów, w tej chwili jest tam jeszcze sześć. Jedna osoba została zabrana przez zespół ratownictwa medycznego. Nie odniosła ona jednak obrażeń na skutek pożaru - to osoba chorująca na cukrzycę, która ze względu na ewakuację nie mogła przyjąć insuliny" - relacjonował strażak.

Jak przekazali prowadzący akcję, pożar objął powierzchnię 30 na 17 m. Nie wiadomo jeszcze, jaka była jego przyczyna. O pożarze poinformowało radio RMF FM. Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama