"Małe zbrodnie małżeńskie" w Teatrze Śląskim

Premiera "Małych zbrodni małżeńskich" Erica - Emmanuela Schmitta w reżyserii Grzegorza Kempinsky'ego odbędzie się w piątek na Scenie Kameralnej Teatru Śląskiego w Katowicach. Wystąpią Ewa Kutynia i Marcin Szaforz.

- To szalenie ciekawy tekst dla współczesnego widza, który na pewno nie wyjdzie z teatru obojętny - powiedział reżyser podczas wtorkowej konferencji prasowej w Katowicach.

Reklama

"Małe zbrodnie małżeńskie" to historia z podtekstem kryminalnym. Troskliwa i czuła żona stara się przywrócić pamięć mężowi, który stracił ją po upadku ze schodów. Wraz z odzyskiwaną pamięcią wychodzi na jaw prawda o ich związku - nie zawsze taka, jakby się na pierwszy rzut oka wydawało.

- Pojawiają się "emocjonalne trupy" w szafie. To wiwisekcja małżeństwa czy szerzej - związku między kobietą i mężczyzną, w której nie brakuje też humoru. Myślę, że to będzie popis aktorski pary zdolnych ludzi. Ten tekst daje okazję do pracy z aktorami - dodał Kempinsky.

Eric - Emmanuel Schmitt jest jednym z najbardziej poczytnych francuskich pisarzy. Jego książki zostały przetłumaczone na 40 języków, a sztuki teatralne są wystawiane w kilkudziesięciu krajach świata. To kolejna pozycja tego autora na katowickiej Scenie Kameralnej, po "Oskarze i pani Róży".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy