Mieszkańcy Chorzowa zdecydują na co wydać 1,6 mln zł

Mieszkańcy Chorzowa sami zdecydują na co wydać 1,6 mln zł z budżetu miasta: np. na remont drogi, budowę siłowni na wolnym powietrzu czy na modernizację placu zabaw. Głosy będą mogli wrzucać od poniedziałku do urn ustawionych m.in. w szkołach i parafiach.

- Budżet obywatelski w Chorzowie jest realizowany po raz pierwszy. W lutym mieszkańcy czterech dzielnic mogli zgłaszać urzędowi miasta, na co chcieliby wydać te 1,6 mln zł. Wpłynęło 1,2 tys. propozycji - powiedział rzecznik prasowy Urzędu Miasta Krzysztof Karaś.

Reklama

Propozycje mieszkańców zostały przeanalizowane przez miejski zespół ds. budżetu obywatelskiego. Dla każdej z dzielnic wybrano po sześć najczęściej wymienianych zadań do realizacji. Każde z zadań musiało spełniać wymogi formalne tzn. znajdować się na terenie należącym do miasta lub użytkowanym przez miasto.

- Wśród najczęściej pojawiających się wniosków znalazły się budowa miejsc parkingowych, siłowni plenerowych, wybiegów dla psów - powiedział Karaś.

Zadania wybrane przez zespół ds. budżetu obywatelskiego umieszczono na czterech listach - osobnych dla każdej z dzielnic. Ich mieszkańcy będą mogli wybrać w głosowaniu po trzy z sześciu propozycji.

Od poniedziałku ankiety będzie można wrzucać do 20 urn ustawionych m.in. w szkołach, bibliotekach i parafiach. Głosy będzie można oddawać także na stronie internetowej miasta - www.chorzow.eu.

Głosowanie potrwa do 14 kwietnia.

W Chorzowie są cztery dzielnice - Chorzów Centrum, Chorzów II, Chorzów Stary i Chorzów Batory. Do dyspozycji mieszkańców zarezerwowano 1,6 mln zł - po 400 tys. na każdą z dzielnic.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje