Niecierpliwie oczekują na wiosnę

Od września tego roku na naszej placówce prężnie działa sekcja turystyczna. Dzięki zaangażowaniu p. Marcina i p. Karoliny przeżyliśmy już niezliczoną liczbę przygód.

Nasz wolny czas spędzamy na zwiedzaniu pięknych miejsc w Polsce i podziwianiu piękna gór. Odbyło się już wiele ciekawych wycieczek.

Reklama

Szóstego października 2007 roku odbyła się pierwsza - inauguracyjna wycieczka Kółka Turystyczno- Krajoznawczego "Mamy czas". Dzieci i młodzież z pszczyńskiej "Przystani" wzięła udział w wycieczce na Równicę (884 m n.p.m.) jeden z najbardziej popularnych i łatwo dostępnych szczytów w okolicy Ustronia.

Trasa wycieczki prowadziła z Ustronia szlakiem czerwonym, dla zainteresowanych szlak czerwony rozpoczyna swój bieg w Ustroniu przy stacji PKP (Beskid Śląski) a kończy w Wołosatym (Bieszczady). Przebiega przez Beskid: Śląski, Żywiecki, Sądecki, Niski oraz przez Bieszczady. Pasma: Policy i Gorców. Prowadzi przez wysokie partie tych gór nie omijając szczytów do których w szczególny sposób należy zaliczyć: Stożek, Baranią Górę, Babią Górę, Policę, Turbacz, Lubań, Przechybę, Radziejową, Jaworzynę, Kozie Żebro, Chryszczatą, Okrąglik, Smerek, Tarnicę i Halicz. My w miarę naszych możliwości będziemy zdobywać kolejne szczyty.

W drugiej połowie października w ramach profilaktyki wychowankowie CWDiR "Przystań" wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Jej główną atrakcją była wizyta w Aqua Parku. Ponad dwugodzinne szaleństwo w wodzie: super zjeżdżalnie, na których bito rekordy w zjazdach na czas, gry w piłkę siatkową, koszykówkę, wspinanie się na ścianki.

Nie zabrakło również wizyty w kinie IMAX, gdzie obejrzeliśmy film w formacie 3D pt: "Dinozaury żyją" było to ciekawe doświadczenie. Dzięki sprzyjającej pogodzie mogliśmy się róznież udać na spacer po Starym Mieście, który był dobrą okazją do integracji grup, niektórzy z nas po raz pierwszy mieli okazję zobaczyć Sukiennice i Smoka Wawelskiego.

Dzieci wracały uśmiechnięte. Ten uśmiech był najważniejszy i utwierdził nas w przekonaniu, że warto organizować tego typu wyjazdy dla dzieci, gdyż nic nie jest bardziej satysfakcjonującego, niż uśmiech, zadowolenie i szczęscie malujące sie na twarzy dziecka.

W miesiącu listopadzie sekcja turystyczna zorganizowała wycieczkę na basen do Woli. Dzieci miały do dyspozycji wytyczony tor do pływania na dużym basenie dla dzieci umiejących pływać oraz cały mały brodzik do zabaw z piłką i nauki pływania. Największą atrakcją było szaleństwo na zjeżdżalni a także relaks w jacuzzi.

Obecnie oczekujemy na wiosnę, kiedy wznowimy nasze wyjazdy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje