Reklama

Reklama

Śląskie: Znaleziono ludzkie szczątki. To prawdopodobnie zaginiona z Sosnowca

Wszystko wskazuje na to, że poszukiwana od ponad miesiąca, cierpiąca na zaniki pamięci 80-letnia mieszkanka Sosnowca nie żyje. W czwartek szukający kobiety policjanci, strażacy i żołnierze obrony terytorialnej odnaleźli na nieużytkach ludzkie szczątki. Tożsamość ofiary potwierdzą badania DNA.

"Zwłoki są w stanie rozkładu, stąd ich identyfikacja była niemożliwa. Na podstawie odzieży i znalezionych przy zwłokach przedmiotów możemy przypuszczać, że jest to poszukiwana kobieta. Jednak ostatecznie potwierdzenie dadzą badania DNA" - powiedziała w piątek 24 lipca rzeczniczka sosnowieckiej policji podkom. Sonia Kepper.

Na zwłoki natrafili żołnierze obrony terytorialnej, uczestniczący wraz z policjantami i strażakami w kolejnych działaniach w ramach trwającej od ponad miesiąca akcji poszukiwawczej. Szczątki znajdowały się na nieużytkach w pobliżu ulicy Wojska Polskiego. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną śmierci kobiety.

Wyszła z domu 21 czerwca

Reklama

80-letnia pani Leokadia wyszła z domu 21 czerwca, wykorzystując chwilową nieuwagę opiekującego się nią syna. Kobieta od dwóch lat cierpiała na zaniki pamięci, wcześniej już kilkakrotnie wychodziła z domu i nie potrafiła znaleźć drogi powrotnej. Syn odnajdował ją wówczas w różnych częściach miasta, np. w okolicy przystanków czy dworców.

Po zgłoszeniu zaginięcia kobiety policjanci i funkcjonariusze innych służb wielokrotnie przeczesywali wytypowane obszary miasta, także z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu i psów tropiących. Do działań włączono również policyjny śmigłowiec. Szczegółowo przeglądano miejski monitoring i publikowano nagrania, na których pojawiała się zaginiona kobieta, prosząc mieszkańców o pomoc w jej odnalezieniu. Opublikowano także wizerunek zaginionej i szczegółowy opis jej ubrania.

Zwłoki w innym miejscu

Na zwłoki natrafiono w miejscu innym niż te, gdzie koncentrowały się wcześniejsze poszukiwania. Decyzja o przeczesaniu nieużytków w pobliżu ul. Wojska Polskiego także podyktowana była spostrzeżeniami z monitoringu - przy kolejnym, wnikliwym przeglądaniu nagrań z tego rejonu, na końcu ekranu policjant dostrzegł zarys postaci, którą mogła być poszukiwana kobieta.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne