Strzelanina w szpitalu w Rudzie Śląskiej. Jedna osoba nie żyje

Policyjne strzały w szpitalu w Rudzie Śląskiej. Zginął jeden z pacjentów. Wcześniej 56-letni mężczyzna m.in. atakował funkcjonariuszy, policjanci próbowali obezwładnić go gazem i pałką.

Mężczyzna przebywał w szpitalu po operacji. Po wieczornym zdarzeniu, z ranami postrzałowym uda i miednicy, ponownie trafił na salę operacyjną. W nocy z poniedziałku na wtorek zmarł.

Reklama

Jak poinformował rzecznik śląskiej policji podinspektor Andrzej Gąska policjanci zostali wezwani do szpitala w poniedziałek przed godz. 22 z prośbą o szybką interwencję wobec agresywnie zachowującego się pacjenta.

Według relacji Gąski 56-latek przebywał w szpitalu po zabiegu operacyjnym. W poniedziałek wieczorem wyrwał sobie dreny i wybiegł z oddziału, wybijając po drodze szybę w drzwiach. Uciekł do pomieszczeń kuchennych, gdzie znalazł dwa noże. Jak mówił rzecznik, swoim zachowaniem zaczął zagrażać personelowi i pacjentom.

- Policjanci wezwali go do odrzucenia noży i podporządkowania się ich poleceniom. Efekt był jednak przeciwny; pacjent zaczął zachowywać się jeszcze bardziej agresywnie - relacjonował Gąska.

Funkcjonariusze dwukrotnie użyli gazu obezwładniającego, a także pałki. Nie przyniosło to rezultatu. Gdy mężczyzna zaatakował jednego z policjantów, rzucając się w jego stronę z nożami, drugi funkcjonariusz oddał strzał, raniąc go w udo. Nie powstrzymało to jednak atakującego. Padł drugi strzał, w miednicę, co umożliwiło już obezwładnienie 56-latka.

Jak powiedział Gąska, mężczyzna został natychmiast przewieziony na salę operacyjną. - O godzinie 2.30 dostaliśmy informację, że pacjent zmarł. W tej sytuacji na pewno prokuratura zarządzi sekcję zwłok, żeby wyjaśnić, co było bezpośrednią przyczyną śmierci. Odniesione rany nie wydawały się specjalnie zagrażające życiu - powiedział Gąska.

Jak dodał, śledczy będą najpewniej starali się wyjaśniać powody agresywnego zachowania mężczyzny. 56-latek był mieszkańcem Rudy Śląskiej, nie był wcześniej notowany przez policję.

Dowiedz się więcej na temat: strzelanina | policja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje