Uczeń z zemsty założył nauczycielkom profile na portalach randkowych

Policja zatrzymała 16-latka, który z zemsty założył trzem nauczycielkom profile na internetowych portalach randkowych. Zamieszczał ich zdjęcia i oczerniające informacje.

Profile funkcjonowały od kilku miesięcy. Gdy nauczycielki dowiedziały się o ich istnieniu, zgłosiły się na komendę policji w Jastrzębiu Zdroju (Śląskie) i powiadomiły, że ktoś podszywa się pod nie w internecie.

Reklama

- Uznały, że to działanie je oczerni, sugerując, że szukają nowych partnerów, a mają rodziny. Tworząc profile, nastolatek wykorzystał zdjęcia, które te panie same zamieściły w internecie w innych portalach społecznościowych - powiedziała w poniedziałek rzeczniczka jastrzębskiej policji st. sierż. Magdalena Szust.

Policjanci ustalili, że profile założył były uczeń pokrzywdzonych. Chciał się zemścić za złe oceny oraz zawiadomienie, jakie przeciw niemu złożyły na policji. W przeszłości chłopak kierował pod adresem nauczycielek groźby.

Podczas przesłuchania 16-latek przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Tłumaczył, że robił to z zemsty. Jego dalszy los leży teraz w rękach sądu rodzinnego.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje