Województwo śląskie

Lista posłów i senatorów wyłonionych w województwie śląskim w wyborach 23 września 2001 r. (na postawie oficjalnych protokołów Okręgowych Komisji Wyborczych).


Reklama

Lista posłów:

W okręgu wyborczym nr 27 Bielsko-Biała, obejmującym powiaty bielski ziemski i grodzki, żywiecki, cieszyński i pszczyński, w którym do podziału było 9 mandatów poselskich, uzyskały je komitety:

1.SLD-UP - 106.225 głosów, 4 mandaty:

- Kazimierz Zarzycki (ekonomista) - 20.002 głosy;

- Antoni Kobielusz (dr nauk humanistycznych) - 19.462 głosy;

- Jan Sztwiertnia (inż. technolog drewna) - 10.162 głosy;

- Jan Szwarc (nauczyciel) - 9.378 głosów.

2.Platforma Obywatelska - 38.260 głosów, 2 mandaty:

- Tomasz Tomczykiewicz (mgr inż. budownictwa) - 8.862 głosy;

- Edward Płonka (inż. energetyk) - 4.842 głosy.

3. Prawo i Sprawiedliwość - 27.364 głosy, 1 mandat:

- Jacek Falfus (kierownik jednostki samorządu powiatowego) - 8.483 głosy.

4. Liga Polskich Rodzin - 27.266 głosów - 1 mandat:

- Stanisław Zadora (technik automatyki) - 8.812 głosy.

5. Samoobrona RP - 21.940 głosów - 1 mandat:

- Piotr Smolana (technik) - 7.021 głosów.

W okręgu nr 28 w Częstochowie, w którym do uzyskania było 7 mandatów poselskich, zdobyły je:

1. SLD - UP - 101.772 głosów, 4 mandaty:

- Ewa Maria Janik (poseł) - 33.011 głosów;

- Jacek Franciszek Kasprzyk (poseł) - 11.956 głosów;

- Zygmunt Ratman (poseł) - 11.508 głosów;

- Danuta Polak (pedagog) - 8.801 głosów.

2. Samoobrona - 22.963 głosy, 1 mandat:

- Andrzej Grzesik (rolnik) - 10.196 głosów.

3. Prawo i Sprawiedliwość - 17.081 głosów, 1 mandat:

- Szymon Giżyński (nauczyciel akad.) - 6.878 głosów.

4. Platforma Obywatelska - 25.330 głosów, 1 mandat:

- Edward Makary Maniura (poseł) - 8.744 głosy.

W okręgu wyborczym nr 29 w Gliwicach, w którym do podziału było 10 mandatów poselskich, uzyskały je następujące komitety wyborcze:

1. SLD-UP - 113.806 głosów, 6 mandatów:

- Wacław Martyniuk (ekonomista) - 24.793 głosy,

- Jan Chojnacki (inżynier górnik) - 13.328 głosów,

- Marek Widuch (ekonomista) - 6.784 głosy,

- Wiesław Okoński (inżynier budowlany)- 6.735 głosów,

- Ewa Janik (radca prawny) - 6.664 głosy,

- Józef Kubica (prawnik,dyrektor MOSiR w Zabrzu) - 6.064 głosy.

2. Platforma Obywatelska - 34.923 głosy, 2 mandaty:

- Andrzej Gałażewski (inżynier mechanik, b. wicewojewoda śląski) - 11.104 głosy,

- Krystyna Szumilas (mgr. matematyki) - 5.136 głosów.

3. Prawo i Sprawiedliwość - 25.146 głosów, 1 mandat:

- Wojciech Szarama (prawnik, b. szef katowickiej delegatury UOP)- 7.303 głosy.

4. Samoobrona - 15.613 głosów, 1 mandat:

Stanisław Dulias (ekonomista rolnik) - 3.873 głosy.

W okręgu wyborczym nr 30 w Rybniku mandaty poselskie uzyskały następujące komitety wyborcze:

1. SLD-UP - 93.973 głosy, 5 mandatów:

- Tomasz Mamiński (politolog) - 17.979 głosów,

- Andrzej Zając (ekonomista) - 11.843 głosy,

- Tadeusz Motowidło (technik mechanik) - 8968 głosów,

- Zbyszek Zaborowski (politolog) - 8421 głosów,

- Ryszard Pojda (inżynier górnik) - 6544 głosy.

2. Platforma Obywatelska - 42.216 głosów, 2 mandaty:

- Eugeniusz Wycisło (inżynier mechanik energetyk) - 6023 głosy.

- Andrzej Markowiak (inżynier mechanik, przez. Raciborza) - 5530 głosów.

3. Prawo i Sprawiedliwość - 22.481 głosów, 1 mandat:

- Bolesław Piecha (lekarz) - 4654 głosy.

4. Samoobrona - 16.616 głosów, 1 mandat:

- Józef Stasiewski (górnik, rencista) - 5512 głosów

W okręgu wyborczym nr 31 w Katowicach, w którym do obsadzenia było 13 mandatów poselskich, uzyskały je cztery komitety wyborcze:

1. SLD-UP - 160.346 głosów, 7 mandatów:

- Barbara Blida (inżynier) - 80.035 głosów;

- Czesław Śleziak (nauczyciel akademicki, przew. Sejmowej komisji ochrony środowiska) - 7.883 głosy;

- Cezary Stryjak (technik mechanik) - 7.314 głosy;

- Marian Stępień (elektromechanik) - 7.209 głosów;

- Aleksandra Gramała (radca prawny) - 5.921 głosów;

- Barbara Błońska-Fajfrowska (lekarz, prof.) - 5.861 głosów;

- Jan Klimek (ekonomista, przew. Stronnictwa Demokratycznego) -5.397 głosów.

2. Platforma Obywatelska - 59.056 głosów, 3 mandaty:

- Piotr Mateja (energetyk) - 12.208 głosów;

- Jan Rzymełka (geolog-ekolog) - 8.242 głosy;

- Rafał Zagórny (prawnik, b. wiceminister finansów) - 4.704 głosy.

3. Prawo i Sprawiedliwość - 44.730 głosów, 2 mandaty:

- Jerzy Polaczek (prawnik) - 18.672 głosy;

- Maria Nowak (nauczyciel) - 4.425 głosów.

4. Samoobrona - 19.962 głosy, 1 mandat:

- Włodzimierz Czechowski (inż. górnik) - 6.233 głosy.

W okręgu wyborczym nr 32 w Sosnowcu mandaty poselskie uzyskały następujące komitety wyborcze:

1. SLD-UP - 174.467 głosów, 7 mandatów:

- Andrzej Szarawarski (inż mechanik) - 48.016 głosów,

- Agnieszka Pasternak (prawnik) - 20.316 głosów,

- Maria Gajecka-Bożek (lekarz) - 18.384 głosy,

- Elżbieta Bolek (pedagog) - 14.485 głosów,

- Wiesław Jędrusik (ekonomista) - 11.878 głosów,

- Zbigniew Podraza (lekarz) - 8.069 głosów,

- Maria Potępa (lekarz) - 7.790 głosów.

2. Platforma Obywatelska - 23.634 głosy, 1 mandat:

- Grzegorz Dolniak (ekonomista) - 5.796 głosów

3. Samoobrona - 19.133 głosy, 1 mandat:

- Michał Figlus (technik samochodowy) - 5.071 głosów

Lista senatorów:

W Gliwicach:

Religa Zbigniew - 133511

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

Markowski Jerzy - 94920

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

W Bielsku-Białej

Bułka Władysław - 100722 głosy

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

Staniszewska Grażyna Ewa - 69040

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

W Częstochowie:

Bień January Bronisław - 83399

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

Lipowski Grzegorz Marek - 80791

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

W Rybniku:

Drzęźla Bernard - 85076

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

Graczyński Adam - 77950

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

W Sosnowcu:

Gierek Adam - 180 104 głosów

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

Wnuk Tadeusz - 122 685

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

W Katowicach:

Kutz Kazimierz Julian - 145390

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

Doktorowicz Krystyna - 135099

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

Grabowska Genowefa - 127643

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje