Reklama

Reklama

20-metrowy finwal na francuskiej plaży

Problem z olbrzymim waleniem na Francuskiej Riwierze. Fale wyrzuciły na brzeg nieżywego finwala, którego długość sięga prawie 20 metrów. Żandarmeria ma twardy orzech do zgryzienia – ostrzega, że usunięcie olbrzyma z plaży będzie bardzo skomplikowane.

Finwal to jedno z największych zwierząt na świecie. Waleń, który został wyrzucony przez fale Morza Śródziemnego na plażę w Saintes-Marie-de-la-Mer niedaleko Marsylii - prawdopodobnie po kolizji z dużym statkiem - waży ponad 15 ton. Plażę oblegają turyści, którzy są zaintrygowani wielkimi rozmiarami zwierzęcia.

Pozostawienie tam wieloryba jest jednak niemożliwe ze względów sanitarnych. Rozkładający się waleń stałby się siedliskiem bakterii. 

Reklama

Francuska żandarmeria rozważa dwa sposoby rozwiązania problemu. Albo martwe zwierzę zostanie odholowane na pełne morze i wysadzone tam w powietrze, albo zostanie usunięte z plaży przy pomocy dźwigu. Może to jednak potrwać kilka dni, bo operacja będzie skomplikowana i kosztowna - tym bardziej, że warunki atmosferyczne znacznie się pogorszyły. Kiedy finwal został wyrzucony na brzeg, pogoda była słoneczna. Teraz na Francuskiej Riwierze zaczęło mocno wiać, zapowiadany jest duży sztorm.

(abs)

Marek GładyszWięcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje