Reklama

Reklama

61-letnia dyrektorka Muzeum Muru Berlińskiego spodziewa się ósmego dziecka

Dyrektorka Muzeum Muru Berlińskiego Alexandra Hildebrand ma 61 lat i jest w ciąży z ósmym dzieckiem. Termin porodu to koniec lipca. Co więcej, pięcioro swoich potomków urodziła już po 50. roku życia.


Reklama

To z pewnością kwestia dobrych genów - tak Alexandra Hildebrand komentuje możliwość zajścia w ciążę w tak zaawansowanym wieku. 61-latka podkreśla też, że prowadzi zdrowy tryb życia, dobrze się odżywia, uprawia sport. Dużo się modlimy - dodaje Hildebrand.

Dyrektorka Muzeum Muru Berlińskiego ma dwoje dorosłych dzieci. W 2013 roku, gdy miała 54 lata, przyszły na świat bliźnięta - Elisabeth i Maximilian. Rok później urodziła się Alexandra, a w 2016 roku Leopold. 

Hildebrand nie wie, jakiej płci będzie jej ósme dziecko. Zastrzega równocześnie, że może nie być to jej ostatnia ciąża.

W rozmowie z niemiecką telewizją RTL opowiedziała o urokach ciąży w zaawansowanym wieku. - Wierzę, że rodzice, którzy mają za sobą odrobinę doświadczenia życiowego, są innymi rodzicami niż ci bez takich doświadczeń. W pewnym wieku znamy już swoje wartości i wiemy, co jest ważne, a co nie. Wtedy można się bardzo cieszyć ciążą i nie podchodzi się już do tego tak normalnie, a traktuje się to jako prezent. To kompletnie inne uczucie - mówi Hildebrandt.

Na pytanie, czy dotychczasowy dom nie zrobił się za mały na pomieszczenie takiej gromadki, Alexandra Hildebrand odpowiedziała: "Tak, jest już ciasny".

"Jesteśmy jednak oszczędni i uważamy, że jeżeli dzieci przyzwyczają się do życia w ciasnocie, to później będzie im łatwiej żyć w większej przestrzeni" - dodała.

Magdalena Partyła

Czytaj na stronie RMF24.pl

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama