Reklama

Reklama

8-latka zmarła po swojej nocy poślubnej

Rawan, ośmioletnia jemeńska dziewczynka, która został zmuszona przez rodziców do ślubu z 40-letnim mężczyzną, zmarła tuż po nocy poślubnej - donosi portal gulfnews.com.

Do tragedii doszło w mieście Hardh, w północno-zachodnim Jemenie. Ośmiolatka wykrwawiła się na śmierć na skutek obrażeń wewnętrznych po odbyciu stosunku ze swoim mężem.

Śmierć 8-latki wywołała powszechne oburzenie. Jemeńscy aktywiści domagają się od lokalnych polityków ukarania zarówno "pana młodego", jak i rodziny zmarłej dziewczynki - informuje gulfnews.com.

Twierdzą, że ich skazanie mogłoby przyczynić się do ukrócenia tego typu praktyk. W Jemenie śluby z dziećmi są bowiem powszechnym zwyczajem, a  wszelkie próby wprowadzenia zakazu małżeństw z nieletnimi są uważane za niezgodne z islamem.

Głos w tej sprawie zabrali także internauci. Jeden z blogerów napisał, iż mężczyzna, którego poślubiła 8-latka, to "zwierzę, które zasługuje na surową karę". 

Reklama

"Rodzina Rawan to nie ludzie. Nie zasługuje na to, by mieć dzieci" - dodał drugi bloger, cytowany przez portal gulfnews.com.

oprac. emi

Dowiedz się więcej na temat: Jemen | prawa kobiet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne