Abp Chaput prosi papieża, by odwołał synod biskupów

Arcybiskup Filadelfii Charles Chaput zaapelował do papieża Franciszka, by ten odwołał zapowiedziany na październik synod biskupów poświęcony młodzieży. Jak ocenił, w związku z ujawnianymi skandalami, "biskupi nie mają żadnej wiarygodności, by podjąć ten temat".

Chaput, cytowany przez Ansę, powiedział w piątek w czasie spotkania z seminarzystami i świeckimi w USA, że poprosił papieża o to, by zbliżające się obrady w Watykanie przekształcił w "synod na temat życia biskupów".

Reklama

Inicjatywa amerykańskiego hierarchy zbiega się w czasie z trwającą w USA dyskusją na temat ujawnienia skandalu pedofilii w Kościele w stanie Pensylwania, gdzie ofiarami wykorzystywania padło około tysiąca osób, a także czynów popełnionych przez byłego metropolitę Waszyngtonu Theodore'a McCarricka.

Zauważa się, że wcześniej biskup brytyjskiego miasta Portsmouth Philip Egan zwrócił się do Franciszka z prośbą o zwołanie nadzwyczajnego synodu na temat życia kapłańskiego, w trakcie którego poruszono by sprawę nadużyć wśród duchowieństwa.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje