Reklama

Reklama

Adwokat Sawczenko: Informacje o uwolnieniu niewiarygodne

​Adwokat Nadiji Sawczenko nie wierzy w doniesienia o rychłym uwolnieniu jego klientki. "To wrzutka" - cytuje Nikołaja Połozowa agencja Ria Novosti. Wcześniej ten sam obrońca powiedział Polskiemu Radiu, że "nie chce komentować tego typu informacji, ponieważ było już zbyt wiele falstartów w związku z możliwością zwolnienia ukraińskiej pilotki".

Zdaniem Połozowa, "ktoś robi to specjalnie". Jednocześnie adwokat zauważył, że "nie jest to pierwsza wrzutka i nie ostatnia". Tymczasem trwają rosyjsko-ukraińskie rozmowy, dotyczące uwolnienia Nadiji Sawczenko. Telefonicznie rozmawiali na ten temat także prezydenci: Władimir Putin i Petro Poroszenko.

Krótko po telefonie do Putina Poroszenko zadzwonił również do samej zainteresowanej i poprosił ją, aby przerwała protest głodowy. Tak też się stało. Dziś Ukrainkę odwiedziła w areszcie szefowa dobroczynnej fundacji "Sprawiedliwa pomoc". Elizawieta Glinka po tym spotkaniu powiedziała, że stan zdrowia Nadiji Sawczenko jest stabilny.

Glinka poinformowała ukraińską lotniczkę, że kremlowska Rada ds. społeczeństwa obywatelskiego i praw człowieka zabiega o jak najszybsze wydanie jej Ukrainie. Miałoby do tego dojść na zasadzie tak zwanej wymiany "wszyscy na wszystkich". Chodzi o wymianę Rosjan zatrzymanych na Ukrainie i Ukraińców przetrzymywanych w Rosji.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy