Reklama

Reklama

Afganistan: Napad na bank - 18 zabitych, ponad 70 rannych

18 osób zginęło, a ponad 70 zostało rannych podczas ataku na oddział Kabul Banku w Dżalalabadzie (wschód Afganistanu) - poinformowały źródła szpitalne. Do napadu przyznali się talibowie.

Wśród ofiar są policjanci, okoliczni mieszkańcy i pracownicy banku - oświadczył szef regionalnej służby zdrowia Baz Mohammad Szirzad.

Reklama

Do banku dostało się "siedmiu kamikadze" - pisze AFP. Później wywiązała się długa walka między znajdującymi się w środku napastnikami i policjantami na zewnątrz budynku.

Gubernator prowincji Nangarhar, w której leży Dżalalabad, Gul Agha Szirzaj poinformował podczas konferencji prasowej, że w ataku na Kabul Bank zginął jeden policjant, a 14 zostało rannych. Dodał, że spośród siedmiu napastników dwóch zdołało się wysadzić w powietrze, ale pięciu pozostałych zostało zabitych.

Kabul Bank, główny bank prywatny w Afganistanie, zajmuje się wypłacaniem pensji urzędnikom państwowym, w tym policjantom i żołnierzom.

Rzecznik talibów oznajmił, że "trzech zamachowców-samobójców dostało się do oddziału Kabul Banku w Dżalalabadzie, do sali, gdzie są wypłacane żołdy żołnierskie i policyjne, powodując wiele ofiar".

Talibowie przyznają się czasem do przeprowadzania ataków, w których nie brali udziału.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Dowiedz się więcej na temat: ranni | bank | Afganistan

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje