Reklama

Reklama

Afganistan: Starcia sił bezpieczeństwa z talibami. Są ofiary śmiertelne

Siły bezpieczeństwa Afganistanu starły się w środę rano z talibskimi bojownikami, którzy zaatakowali we wtorek wieczorem lotnisko w mieście Kandahar na południu Afganistanu - poinformowały lokalne władze. W ofensywie talibów zginęło co najmniej osiem osób.

Rzecznik gubernatora prowincji Kandahar powiedział, że są ofiary śmiertelne zarówno wśród funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa, jak i cywilów, ale nie był w stanie podać dokładnych liczb.

Reklama

Z oświadczenia talibów wynika, że silnie uzbrojeni zamachowcy samobójcy wkroczyli do bazy w Kandaharze i zaatakowali siły afgańskie i międzynarodowe. Według afgańskich talibów w ofensywie śmierć poniosło 150 żołnierzy. Jak zastrzega agencja Reutera, w przeszłości bojownicy talibscy często przesadzali podając liczbę ofiar swych ataków.

Rzecznik misji NATO w Afganistanie oświadczył, że nie ma doniesień o żadnych ofiarach wśród międzynarodowego personelu bazy.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje