Reklama

Reklama

​Afganistan: Starcia sił bezpieczeństwa z talibami w Kandaharze - 37 zabitych

Afgańskie siły bezpieczeństwa starły się w środę rano z talibskimi bojownikami, którzy zaatakowali we wtorek wieczorem lotnisko w mieście Kandahar na południu Afganistanu - poinformowały lokalne władze. W ofensywie talibów zginęło co najmniej 37 osób.

Afgańskie ministerstwo obrony poinformowało w oświadczeniu, że wśród ofiar śmiertelnych są zarówno funkcjonariusze sił bezpieczeństwa, jak i cywile, ale nie było w stanie podać dokładnych liczb. Podano również, że co najmniej 35 osób zostało rannych, a dziewięciu talibów zostało zabitych.

Reklama

Z oświadczenia talibów wynika, że silnie uzbrojeni zamachowcy samobójcy wkroczyli do bazy w Kandaharze i zaatakowali siły afgańskie i międzynarodowe. Według afgańskich talibów w ofensywie śmierć poniosło 150 żołnierzy. Jak zastrzega agencja Reutera, w przeszłości bojownicy talibscy często przesadzali podając liczbę ofiar swych ataków.

Rzecznik misji NATO w Afganistanie oświadczył, że nie ma doniesień o żadnych ofiarach wśród międzynarodowego personelu bazy.

Atak zbiegł się z rozpoczęciem w Islamabadzie regionalnej konferencji bezpieczeństwa, na której prezydent Afganistanu Aszraf Ghani zabiega o pomoc regionalną w walce z islamistami.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje