Afganistan: Żołnierze ostrzelali uczestników wesela

Jak wynika z informacji przekazanych przez afgańskie media, to żołnierze dokonali ostrzału moździerzowego na uczestników wesela w prowincji Helmand. Zginęło wówczas 17 osób, a 49 zostało rannych.

Wcześniej informowano o co najmniej 28 zabitych i 51 rannych.

"Żołnierze wystrzelili pociski moździerzowe w stronę uczestników ceremonii weselnej po tym, jak talibscy rebelianci zaatakowali punkt kontrolny" afgańskiej armii - powiedział zastępca gubernatora prowincji Helmand Jan Rasuljar. Do incydentu doszło w okręgu Sangin, będącym bastionem talibów.

Reklama

Jak dodał przedstawiciel lokalnych władz, czterech żołnierzy, w tym dowódca, zostało zatrzymanych i przewiezionych na przesłuchanie do stolicy Helmandu, Laszkargah.

Według rzecznika miejscowej policji rebelianci zaatakowali punkt kontrolny afgańskiej armii, po czym żołnierze wystrzelili pociski moździerzowe, które eksplodowały w miejscu, gdzie goście weselni oczekiwali na przyjazd panny młodej.

Okręg Sangin, który leży w będącej regionem produkcji opium dolinie rzeki Helmand, był przez ubiegłe półrocze sceną walk afgańskich sił rządowych z talibami.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje