Al-Kaida: USA przyznały się do porażki

Przywódca powiązanego z Al-Kaidą irackiego ugrupowania oświadczył, że Stany Zjednoczone przyznały się do porażki, przyjąwszy plan o wycofaniu swoich wojsk z Iraku.

17-minutowe oświadczenie audio Abu Omara al-Bagdadiego, lidera organizacji Islamskie Państwo w Iraku, zamieszczono na stronie internetowej islamistów - twierdzi grupa wywiadowcza SITE monitorująca strony bojowników islamskich.

Reklama

Al-Bagdadi mówi w nagraniu, że jego plan ataku powiódł się, gdyż zmusił Amerykanów do opuszczenia Iraku. - Ten plan zakończył się ogłoszeniem przez (...) Waszyngton zaplanowanego wycofania i przyznaniem się do porażki - powiedział islamista według - jak zastrzega agencja Associated Press - tłumaczenia SITE.

Al-Bagdadi skrytykował też styczniowe wybory lokalne w Iraku, oceniając, że zostały zmanipulowane, przez co władze są nielegalne.

Islamskie Państwo w Iraku poinformowało o swym istnieniu w 2006 roku, po śmierci przywódcy irackiej Al-Kaidy Abu Musaba az- Zarkawiego. Od tego czasu przyznało się do dokonania licznych ataków na siły irackie i amerykańskie, w tym do zestrzelenia kilku śmigłowców USA.

Dowiedz się więcej na temat: przywódcy | USA | Al-Kaida | Irak

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje