Reklama

Reklama

Amerykańska agencja o Euro 2012: Emocjonujący turniej

Emocjonujące mecze, dużo goli i wspaniałe sędziowanie - tak amerykańska agencja prasowa Associated Press (AP) scharakteryzowała piłkarskie mistrzostwa Europy rozgrywane od 8 czerwca na boiskach w Polsce i na Ukrainie.

Według AP Euro 2012 potwierdza, że mistrzostwa Starego Kontynentu są najlepszym turniejem piłkarskim na świecie. "Impreza dostarcza kibicom wszystko czego oczekują, a czego zabrakło w mundialu w RPA w 2010 roku, czyli emocjonujące mecze, dużo goli i wspaniałe sędziowanie".

Reklama

Ocenę agencji potwierdzają statystyki. W 16 dotychczas rozegranych spotkaniach Euro 2012 padło 46 goli. Daje to średnią 2,88 bramek na jedno. To o 0,5 i 0,78 więcej niż w fazie grupowej odpowiednio ME w Austrii i Szwajcarii w 2008 oraz w MŚ w RPA w 2010 roku (rozegrano w niej 48 meczów).

Podobną opinię wyraził zajmujący się tematyką piłkarską holenderski pisarz i analityk Simon Kuper. "Mistrzostwa w Polsce i na Ukrainie to bardzo dobry turniej" - podkreślił.

Pozytywne niespodzianki

Według AP w Euro 2012 nie brakuje pozytywnych niespodzianek. Za takie uznano reprezentację Anglii, którą "łatwo polubić", przyjemną dla oka grę Włochów oraz fakt, że żadna z ekip nie stawia na defensywę i nie "muruje bramki".

Jak podkreśliła agencja, w przeciwieństwie do MŚ w RPA, turniej charakteryzuje dobra postawa sędziów, którzy nie popełniają zbyt wielu błędów. Tylko w pierwszym meczu pokazano dwie czerwone kartki i podyktowano rzut karny. Od tamtej pory takie sytuacje nie miały miejsca. Nie było także kontrowersji i pomyłek w sytuacjach podbramkowych.

Po raz pierwszy w historii spotkania ME prowadzą pięcioosobowe składy sędziowskie. Ich dobra postawa może zdaniem AP spowodować wprowadzenie takiego rozwiązania do futbolu na stałe.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: Euro 2012 | turniej | USA | media

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy