Arabia Saudyjska grozi, że zablokuje YouTube

Arabia Saudyjska grozi zablokowaniem serwisu YouTube, jeśli Google nie usunie wszystkich linków do antyislamskiego filmu "Niewinność muzułmanów", który wywołał falę protestów w świecie muzułmańskim - poinformowała we wtorek agencja SPA.

Według agencji saudyjska komisja technologii informatycznych i komunikacyjnych nakazała dostawcom usług internetowych zablokowanie dostępu do filmu o Mahomecie oraz zwróciła się do Google z prośbą o zablokowanie wszystkich linków na YouTube do tego filmu.

Reklama

- Jeśli prośba ta nie zostanie spełniona, komisja zablokuje cały YouTube - dodała SPA.

Władze nakazały też obywatelom zgłaszanie adresów stron internetowych, na których można obejrzeć film.

Arabia Saudyjska, gdzie znajdują się święte miasta islamu, w czwartek potępiła film, ale także wywołaną przez niego przemoc, głównie ataki na amerykańskie ambasady.

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Bahrajn i Jemen nakazały zablokowanie dostępu do wszystkich stron, na których umieszczono film, przedstawiający Mahometa jako oszusta i kobieciarza, aprobującego molestowanie seksualne dzieci.

Z powodu filmu Bangladesz, Pakistan i Afganistan zablokowały dostęp do YouTube.

Ogółem w antyamerykańskich protestach przeciwko filmowi zginęło od ubiegłego wtorku co najmniej 30 osób, w tym w Bengazi na wschodzie Libii amerykański ambasador.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje